Z Kořenova přes Hejnice do Machnína s Plocovými 13. 11. 2020
Content will continue after the ad
Continue below for more content
- cancel the filter.

Delete photos and videos from the album

Select all photos or videos you want to delete and confirm the action.

Title

Z Kořenova přes Hejnice do Machnína s Plocovými 13. 11. 2020

Description

Výzva Plocových, i když podle předpovědi mělo být zima a oblačno, se neodmítá. Na kolech jsme jeli do Liberce na nádraží. Pak vlakem do Kořenova.
I když jsem tedy doufal, že se dočkám inverze, že si to užijeme tak, jak to bylo v poslední době často vidět na FB třeba z Ještědu. Opak byl pravdou. Mělo mě varovat počasí v Kořenově a a na Polubném (otevřený kostel sv. Jana Křtitele). Nahoře mlha a 2°C. Naštěstí jsem si všiml pohybu za oknem v chatě Pod Bukovcem. Čaj a rum, k tomu hrstková polévka, to byl povolený doping. Na Smědavě bohužel žádné otevřené okénko, ale stavba. Jsem zvědav, co z toho pan Dr. Řehák, jinak majitel komplexu Montanie na Souši a hotelu Antonie ve Frýdlantu, udělá. Proč to píšu? Je to náš zákazník a mohu porovnat, jak to třeba na Souši vypadalo dříve a jak nyní... Sjezd do Bílého Potoka byl hodně o zimě. Ale najednou začalo prosvítat modré nebe...:-) I když jsme byli všichni zmrzlí jak h..., tak to byla alespoň psychická vzpruha. A když jsme přijeli do Hejnic a zjistili, že je před chrámem otevřená kavárna, to už jsme pookřáli úplně. Vypadalo to, že Poutní kostel Navštívení Panny Marie je zavřený, otevřený byl jen boční vchod. Ale tím se dalo projít dovnitř. Je to hanba, ale uvnitř jsem byl poprvé. A čelist mi trochu spadla. Krása. Jeptišky mě upozornily, že je oltář namalovaný a dokonce ve 3D. Nevšiml bych si… Viničná cesta, i když je poměrně dlouhá, má stoupání přesně takové, jaké mi vyhovuje. Určitě se na ni někdy vrátím pěšky. Musel bych zastavovat každou chvíli. Skály, seskupení kamenů, voda, prostě krásná příroda. Z kola a v rychlosti, aby mi nebyla zima, to se moc fotit nedá. U Kozy bohužel žádné okénko, jen nasr… „Koza“. :-(Sice okénko otevřel, ale to jen proto, že v boudičce u zastávky přesklíval okno. ☹ V novinách psali, že Oldřichov bude brzy hotový, nejeli jsme s Mílou cyklostezkou, ale po silnici až k obecnímu úřadu. Musím uznat, že Eurovia makala na x místech, techniky a lidí spousta. Ale z mého laického pohledu zatím dokončení prací v nedohlednu. Pak už pokračování po cyklostezce na Studánku. Ve Mníšku jsme parťákům ujel, chtěl jsem jet přes Bedřichovku a nafotit si ještě něco přírody a houbiček (viz další album). Zkoušel jsem fotit proti slunci se „staženou clonou“ na mobilu. Jsou to stále fotografie z cesty, jen trochu jiné.
Závěr – jsem rád, že jsem vyjel a jsem ještě radši, že od Bílého Potoka nám bylo po většinu času parťákem sluníčko. To se to pak jede úplně jinak.
Kdo to zkusí po nás – šťastnou cestu! Milan Porš
PS: Pár fotek z Viničné cesty je od Karla.

Period

Statistics

  • 82 photos
  • 0 likes

Categories and tags

Settings

Public album

Anyone can see the album.

Available only for 18+

Only people who have confirmed their coming of age can see the album with 18+ content.

Hidden album

Only people who know the exact address of the album can see that.

Locked album

Only people who enter the code you set can see the album.

Report album

Photos and videos with comments

Nasněžila vám 20% SLEVA. Sněhu zatím moc není, tak si aspoň užijte slevu 20 % na všechny dárky z vašich fotek. Platí po zadání kódu: Zima2023 v objednávce.
S kódem: Zima2023 Akce platí do 5. 2. 2023
Získat slevu
Advertisement

Other albums by the author

Similar albums

Continue browsing

If you like the album…

You can also share the album

Play slideshow Stop
TIPYou can also save changes by proceeding to the next photo or video and deleting them with the ESC key.
Add tags to your description (e.g. #wedding #travel) so more people will see the photo or video.
Z Kořenova přes Hejnice do Machnína s Plocovými 13. 11. 2020
Comments Add